sanal ofis
17 Mart 2019

Sanal Ofis Nedir?

ile admin

Sanal Ofis
Son yıllarda ülkemizde hem girişimciliğin yaygınlaşması hem de teknolojik gelişimler sebebiyle çalışma biçimlerimizdeki değişiklikler farklı ofis anlayışlarını da yaygınlaştırdı.

Artık çok daha fazla genç girişimci kendi işlerini kurmak istiyorlar. Elbette birçoğunun ilk aşamalarda yeterli finansman kaynakları olmuyor. Malum günümüzde İstanbul gibi büyük bir kentte merkezi bir konumdaki ofis kiraları da ateş pahası.

Hem bu tip finansal problemleri aşabilmek hem de internetin sağladığı farklı çalışma biçimleri bizi yeni tip ofis anlayışlarıyla tanıştırdı. Hazır ofis, paylaşımlı ofisler, home-ofis çalışma kültürü gibi sanal ofis anlayışı da gittikçe yaygınlaşan ve birçok girişimciye önemli avantajlar sunan bir uygulama.

Sanal ofis nedir?
Sanal Ofis, sürekli olarak size ait bir ofisiniz olmadığı halde; yasal adres, iletişim ve sekreterlik hizmetlerinin sunulmasıdır.

Sanal Ofis Hizmetleri Neleri Kapsar?
Bir sanal ofis kiraladığınızda bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre alacağınız hizmetleri belirleyebiliyorsunuz. Örneğin sadece kartvizitinizde görünecek bir adres ve gönderilerinizin alımı ve yönlendirilmesi için bile sanal ofis kiralayabilirsiniz. Elbette bu tip başlangıç paketlerinin ücretleri çok çok düşük düzeylerde.

Daha kapsamlı sanal ofis paketlerini seçerek sanal ofisinizi şirketinizin yasal adresi olarak gösterebilir, adınıza bir telefon hattı alabilir ve telefonunuzun şirket adınızla cevaplanmasını, notlarınızın tarafınıza iletilmesini de sağlayabilirsiniz.

Ayrıca sanal ofis hizmeti veren firmalar, sanal ofis müşterilerine ofislerdeki toplantı salonlarını indirimli kiralama, paylaşımlı ofislerden belirli saatlerde faydalanma gibi ekstra seçenekler de sunuyorlar. Bu tip hizmetleri kullanırken, catering, limitsiz internet, çay ve kahve ikramı gibi olanaklardan da faydalanabiliyorsunuz.

ADS
5/5 - (7 votes)
(Visited 102 times, 1 visits today)