pc, masa, sahil
17 Mart 2019

Sanal ofis kimler için uygundur?

ile admin

Sanal Ofisin Avantajları
Sanal ofisin en önemli avantajı klasik bir ofise göre karşılaştırılamayacak oranda ekonomik olmasıdır. Klasik bir ofise göre çok daha ucuz olmasının yanı sıra şirket adresi olarak evinizi göstermekten de çok daha prestijli ve profesyonel bir çözümdür.

Sanal ofis kimler için uygundur?
Sanal ofis, çalışma zamanının çok büyük bölümünü ofiste geçirmeyen, mobil olarak çalışan, mesaisini dışarıda müşteri ziyaretleri veya saha çalışmalarıyla geçiren ya da evden çalışan ama aynı zamanda prestijli bir adrese sahip olmak isteyen kişiler için idealdir.

Evden çalışanlar sanal ofis kiralayarak sadece prestijli bir adrese sahip olmakla kalmaz aynı zamanda telefon yanıtlama, yönlendirme, posta ve kargoların teslim alınması gibi hizmetlerden de yararlanabilir.

Sanal ofis hangi iş kolları için uygun değil?
Vergi kanunu açısından sanal ofisi yasaklayan hiçbir madde bulunmamasına rağmen bazı iş kollarının meslek odaları tarafından getirilen kimi kısıtlamaları mevcuttur. Örneğin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (Smmm), Tursab üyesi turizm acenteleri için ilgili meslek odaları ve birlikleri çeşitli kısıtlamalar getiriyor. Bu kısıtlamalara göre SMMM’ler veya Tursab üyesi turizm acenteleri başka şirketlerle ofislerini paylaşamazlar.

İster sanal ofis, ister home-ofis isterse klasik bir ofis tutacak olun; ofis tutmadan önce, yaptığınız meslek gereği üye olmanız gereken bir meslek odası varsa bu kurumun işyerinizin şartlarıyla ilgili kısıtlamalarını öğrenmenizde mutlaka yarar var.

Meslek odalarının kısıtlamaları dışında düşünülmesi gereken en önemli husus işyerinizde ne kadar zaman geçirdiğinizdir. Eğer çalışma saatlerinizin çok büyük bir bölümü ofisinizde geçecek veya müşterileriniz sıklıkla sizi ziyarete gelecekse elbette sanal ofis size göre bir çözüm olamaz. Bu durumda hazır ofis seçeneğini incelemenizde yarar var.

ADS
5/5 - (6 votes)
(Visited 429 times, 1 visits today)