sanal daire
21 Aralık 2018

Sanal Daire

ile admin

Sanal ofis / Sanal Daire nedir?
Uzaktan çalışan insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Her hafta 2,5 günden fazla süreyi ofis dışında geçirenlerin sayısı %50’yi de aşarak artmaya devam ediyor. Uzaktan çalışanların sayısı artmaya devam ettikçe sanal ofis / sanal daire talebi de artacak. Peki ama sanal ofis / sanal daire nedir ?

Sanal ofis hakkında
İş dünyası çok hızlı bir şekilde değişse de şirketlerin ihtiyaçları çoğunlukla aynı kalıyor. Faturalar hâlâ posta ile gönderilmeye devam ediyor ve cep telefonlarından arama yapmak sabit hatlara oranla hâlâ çok maliyetli oluyor.

Sanal ofis / sanal daire hizmeti, şirket sahipleri ve çalışanlarına dünyanın neresinde olursa olsunlar, çalışmalarını yürütmek için sabit bir iş alanı sağlıyor. Örneğin, Hong Kong’da serbest çalışan bir danışman, New York’taki müşterileriyle lojistik işlerini daha kolay halledebilmek için Manhattan’da bir sanal ofis / sanal daire adresi ve telefon yanıtlama hizmetinden faydalanabilir.

Sanal bir adresle varlığınızı sürdürün
Sanal ofis / sanal daire hizmeti bulut tabanlı değildir, somut bir uygulamadır. Uzaktan çalışan kişi, sanal ofisinde / sanal dairesinde fiziksel olarak bulunmasa bile bu ofisin adresini kayıtlarda kendi iş yeri olarak gösterebilir ya da iletişim adresi olarak kullanabilir. Bu sayede fatura ya da internetteki reklamlarda kişisel ev adresini kullanmasına gerek kalmaz.

Telefon yanıtlama hizmetiyle iletişimde kalın
Mobil hatlar çağrı yapmak için oldukça maliyetli, özellikle de uzaktan çalışan kişi ya da müşterisi yurt dışındaysa. Ayrıca seyahatte sürekli SIM kart değiştirmek, müşteri ile iletişim kopukluğu yaşanmasına sebep olabiliyor. Bu nedenle, uzaktan çalışan kişinin bulunduğu bölgede belirli bir sabit hattının olması, telefon aramalarının belirli bir bütçede yapılmasını sağlar.

ADS
5/5 - (7 votes)
(Visited 565 times, 1 visits today)